چه موقع ، چه زمانی ، کِی میلیون دادگاه

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: میلیون دادگاه رونالدو اسپانیا رونالدو رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احمدی‌نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می‌زنند / مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری

شرق نوشت: در ویدئویی که به دست ما رسیده، اسفندیار رحیم مشایی در جمع یک سری از روحانیون از شهرهای متفاوت صحبت می کند. وقت دقیق این صحبت مشخص نیست، ولی تا جایی که

احمدی‌نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می‌زنند / مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری

مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری: احمدی نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می زنند

عبارات مهم : احمدی نژاد

شرق نوشت: در ویدئویی که به دست ما رسیده، اسفندیار رحیم مشایی در جمع یک سری از روحانیون از شهرهای متفاوت صحبت می کند. وقت دقیق این صحبت مشخص نیست، ولی تا جایی که از سخنان مشایی مشخص هست، این جلسه مربوط به بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم و انتشار نامه مقام معظم رهبری مربوط به برکناری رحیم مشایی از سمت معاون اولی است و گویا مشایی هم به این جلسه آمده تا به بعضی شائبه ها دراین باره پاسخ دهد. بخشهایی از سخنان او به شرح زیر است:

احمدی‌نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می‌زنند / مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری

-تو دفتر و اینجا و آنجا به ما گفتند که چنین نامه ای صادر شده است هست، درحالی که این نامه، نامه ای محرمانه بین آقا و آقای احمدی نژاد بود و نخستین بار هم نبود. آقا در هر مسئله ای تشخیصی می دهند نقطه نظر می دهند، هر روز که دیدار نمی کنند، گاهی اوقات یادداشت می نویسند. محرمانه است بین رهبر و مدیر جمهور. آقای احمدی نژاد گاهی نظر دیگری ممکن است داشته باشند. گاهی خبری آمده باید چک کنیم. مدیر جمهور کارش این است که خبر را نگه می دارد اگر عینا همان چیزی باشد که خودش فکر می کند، همان لحظه می دهد که اقدام کنند، اگر غیر از این باشد نگه می دارد در ملاقات که بگوید این خبر یا چیزی که شما فرمودید را من بررسی کردم اصلا خبر چیز دیگری است.

-از این موارد زیاد است یا چیزی که شما مرقوم فرمودید را اگر این طور بگوییم خوب است یا شما بفرمایید که این طور انجام شود. فوق فوقش این بود که خبر اگر منتشر نمی شد، نامه هم به صداوسیما نمی رفت. دوشنبه بعد ملاقات بود. آقا می فرمودند که من جمع بندی کردم حتما آقای مشایی معاون نباشد. خیلی راحت بود. مشکلی وجود نداشت مگر کسی دنبال این بود که معاون اول باشد؟

شرق نوشت: در ویدئویی که به دست ما رسیده، اسفندیار رحیم مشایی در جمع یک سری از روحانیون از شهرهای متفاوت صحبت می کند. وقت دقیق این صحبت مشخص نیست، ولی تا جایی که

-الان هم من معاون اول نیستم خوشحال ترم. من کارم را به اندازه ای که از دستم برمی آید، انجام می دهم به اندازه مدیر دفتر مسئولم. اینکه خیلی جهت من بهتر هست. ولی می خواهم بگویم بعضی ها دنبال یک چیزهایی دیگر هستند. چنان جو سازی کردند. من رفتم خدمت آقای احمدی نژاد بعد از انتشار نامه و خدمت خیلی ها عرض کردم که خداوکیلی من پیش خدا خیلی خوشحال و روسفیدم. یک امتحان جهت من بود… در خلوت خودم با دوستان نزدیک هم گله نکردم… . بنده الان هم می گویم یک سربازم از رو هم نمی روم، مگر از روی جسدم رد شوند. من سرباز نظام و ولایتم و کوتاه هم نمی آیم. اهل سکته پکته هم نیستم ولی به خاطر من بعضی سکته می کنند، بعدا می بینید.

-امروز من بگویم من اصلا دیگر از آقای احمدی نژاد خوشم نمی آید، جهت خیلی ها می شوم یک شخصیت روشنفکر باسواد متفکر. مسئله این هست. من به خیلی از خودی ها نقد دارم. بعضی از اینها خودی نیستند… . صداسیما صد بار اعلام کرد عزل مشایی در پی فرمان مقام معظم رهبری. نه عزلی در نامه بود نه برکناری. اگر دستخط را دیده باشید، حتی آقا نوشته بودند آقای رحیم مشایی، بعد یک هفت رو به آسمان باز کرده بودند نوشته بودند «جناب» که از قلم افتاده بود. من از ایشان متشکرم. پدری کردند ولی اینها چه کار کردند. بگویم در صداسیما چه کسی است؟ معلوم است نمی خواهم اسم ببرم، ولی آیا صد بار اعلام می شود عزل مشایی، درحالی که نه کلمه عزل در آن است نه برکناری.

-برکناری مشایی در کیهان از [تیتر] «شاه رفت» 57 هم نیرومند تر بود. شاه رفت کوچک تر بود، مشایی برکنار شد بزرگ تر بود. فردا یا بعد فردایش آقای مصلحی قاریان قرآن را برده بود خدمت آقا. آقای مصلحی آمده بود دفتر آقای احمدی نژاد که تندتند خبر بگیرد، من دیدم آقای مصلحی نشسته، در را بستم رفتم. آقای احمدی نژاد گفت نه بیا داخل. دیدم آقای مصلحی دارد توضیح می دهد. هنوز خبر داغ بود، پخش نشده بود.

احمدی‌نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می‌زنند / مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری

– آقا در جمع قاریان گفتند اگر یک کسی را می گوییم جایی نباشد، این طور نیست که او را از همه چیز ساقط کنید که. این طور نیست که هیچ جا نباید باشد. بعد آقای مصلحی گفتند که آقا بعد از این فرمایش آقای فلانی را از دفتر صدا کردند گفتند برو به آقای فلانی بگو. به آقای صفار، این حرف که من زدم اینجا منظورم همین آقای مشایی هست. من در تبعیت از ولایت فقیه مسئله دارم یا این آقایان؟ هنوز هم ول نمی کنند. یک روز همین نمایشگاه هدیه تهرانی بود. رفتم دیدم یک زن سانتی مانتالی آمد گفت ما با شما کار داریم، گفتم بفرمایید. می دانستم از این سبز مبزهاست.

-خیلی هم تند بود. گفت که این چه حرف هایی است راجع به امام وقت می زنی، گفتم چه حرف هایی، گفت شما فکر می کنید مردم احمق اند. من گفتم شما بفرما من چه گفته ام؟ گفت اصلا سؤال من این است مگر رهبر تو را عزل نکرده، تو باز هم هستی؟ گفتم رهبر من را عزل کرده، تو خوشحالی؟… آقای احمدی نژاد به من می رسد می گوید تو که چوب من را می خوری. جرئت ندارند من را بزنند، تو را می زنند، البته نوبت آقای احمدی نژاد هم می رسد. یک سال ونیم دیگر ببینید احمدی نژاد چه می شود. خودش گفته کافر می شود. یعنی کافرش می شمارند. …شورای هماهنگی نیروهای انقلاب که درست شد، یک آقایی رئیسش بود که شما هم می شناسید… .

شرق نوشت: در ویدئویی که به دست ما رسیده، اسفندیار رحیم مشایی در جمع یک سری از روحانیون از شهرهای متفاوت صحبت می کند. وقت دقیق این صحبت مشخص نیست، ولی تا جایی که

-احمدی نژاد گفت یک شورا درست کردی، ما را جمع کردی، از حالا معلوم است چه کسی را می خواهی به عنوان کاندید همه نیروهای اصولگرا معرفی کنی. من آن آقا را اصلا به عنوان اصولگرا قبول ندارم. آخرش چه شد؟ همه این اصولگرایان مدعی، کاندید شدند… آنکه بعدازظهر هنوز انتخابات تمام نشده زنگ می زند به موسوی تبریک می گوید، منظورش چیست؟ آقای احمدی نژاد از همان روز گفت جنس ما تفاوت می کند. اینها در خلوت مسخره می کنند چیزهای دیگر می گویند… . یک روزی آقای احمدی نژاد آنچه در انتخابات نهم گذشت را خواهد گفت. اینها رازها است… . بعضی از اینها گفتند ما از احمدی نژاد دفاع می کنیم چون مال اردوی اصولگرایان است.

-رویشان نمی شد از آقای هاشمی دفاع کنند، چون سال ها به هاشمی فحش داده بودند. بعضی گفتند سکوت می کنیم، ولی یواشکی گفتند هاشمی بهتر هست. انتخابات تمام شد احمدی نژاد رأی آورد، دو تا از مردها که یکی روحانی و یکی غیرروحانی هست، بعد از گزینش باید بشکن می زدند، چون گفته بودند احمدی نژاد اگر گزینش شود، نور علی نور می شود، ولی رأی ندارد. ولی از همان روز رأی آوردن احمدی نژاد تا امروز علیه او فعالیت می کنند. توبه هم نکردند. آن آقایانی هم که رأی نیاوردند می گویند ما باید نظر بدهیم که شما چه کسی را وزیر بگذارید.

احمدی‌نژاد را جرئت ندارند بزنند، من را می‌زنند / مشایی در یک ویدئوی زیرخاکی بعد از برکناری

-خب احمدی نژاد که اینها را می شناسد نمی تواند این کار را بکند. افکار و اندیشه های اینها فاصله ای با آقای هاشمی ندارد. آقای احمدی نژاد چون اعتقادی به افکار و اندیشه های مردها نداشت و آنها را اصولگرای واقعی نمی دانست تا جایی که مقدور بود سهم به کسی نداد. آنها ناامید شدند. گفتند این احمدی نژاد به ما میدان نداده. سهم ما را نداده. حتما به زودی شکست می خورد. مگر یک نفری می تواند مملکت اداره کند؟ کمی گذشت دیدند دولت هی گل می کند. از نظر داخلی و بین المللی درخشیده و در همه دنیا اسم احمدی نژاد پخش شده. گفتند این نشد که. مردها نشستند گفتند لابد این چند نفرند که دولت را اداره می کنند. یک دوره ای شروع کردند به زدن حلقه های اول که داستانش مفصل است تا یواش یواش نوبت من رسید. بعد به این نتیجه رسیدند که این از همه نزدیک تر هست. لابد نقشش هم زیاد هست. این را بزنیم احمدی نژاد را زده ایم. آقای احمدی نژاد هم اظهار دوستی می کرد. من هم نمی توانم جلویش را بگیرم. آقای احمدی نژاد گفتند اینها می دانند که جهت آینده انگشت توجه دولت تعیین کننده هست. هرکسی نمی تواند بیاید در صدر امور قرار بگیرد. آقای احمدی نژاد اعلام کردند دولت آینده به کوری چشم دشمن های انقلابی تر و عدالت طلب تر و حزب اللهی تر از دولت دهم هست. ما هم باید به این سمت برویم. خب آنها نگرانند چون از مظاهر حزب اللهی و عدالت نیستند…».

واژه های کلیدی: احمدی نژاد | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs