چه موقع ، چه زمانی ، کِی میلیون دادگاه

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: میلیون دادگاه رونالدو اسپانیا رونالدو رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می‌خوریم / زنگنه

در بحث قرارداد با توتال محرمانه‌گی مطرح نیست بلکه آنچه بعضی را دلواپس می‌کند اقتصاد سیاسی و آثار آن در ساختار اجتماعی و روابط بین‌الملل است.

اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می‌خوریم / زنگنه

زنگنه: اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می خوریم

عبارات مهم : سیاسی

در بحث قرارداد با توتال محرمانه گی مطرح نیست بلکه آنچه بعضی را دلواپس می کند اقتصاد سیاسی و آثار آن در ساختار اجتماعی و روابط بین الملل است.

به گزارش ایلنا به نقل از وزیر نفت؛ بیژن نامدار زنگنه در سومین همایش مسوولیت های اجتماعی که در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد با اشاره به سخنان مجری برنامه مبنی بر اینکه کبوتر از جایی که محیط زیست آلوده باشد پرواز می کند، اظهار داشت: البته به عقیده بنده کبوتر سمبل آزادی است و از جایی که فشاری جهت محدود کردن جهت ازادی باشد پرواز می کند .

اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می‌خوریم / زنگنه

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون بین بخش های اجتماعی و علوم انسانی با مسایل فنی فاصله بوده ابراز امیدواری کرد بخش های اجتماعی در زندگی مردم اثرگذار باشد.

زنگنه تصریح کرد: اقتصاد سیاسی همان چیزی است که امروز ما بابت آن کتک می خوریم وگرنه در بحث قرارداد با توتال محرمانه گی مطرح نیست بلکه آنچه بعضی را دلواپس می کند اقتصاد سیاسی و آثار آن در ساختار اجتماعی و روابط بین الملل است که تمامی اینها در ساختار قدرت تاثیر می گذارد.

در بحث قرارداد با توتال محرمانه‌گی مطرح نیست بلکه آنچه بعضی را دلواپس می‌کند اقتصاد سیاسی و آثار آن در ساختار اجتماعی و روابط بین‌الملل است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد سیاسی در کل به معنای تاثیر اقتصاد در ساختار قدرت است تاکید کرد: آنها به این علت بر ما فشار می آورند که دلواپس هستند کارها ما از طریق اقتصاد در ساختار سیاسی و اجتماعی و در نتیجه در قدرت تاثیر گذار باشد.

زنگنه با اشاره به اینکه طی چهارساله دولت یازدهم مفهوم سی اس آر در صنعت نفت رشد کرده اند خطاب به مدیران نفتی توصیه کرد که پیونند نیرومند با دانشگاه ها استمرار یابد و از مشاورین صاحب صلاحیت بخش اجتماعی بهره ببریم چراکه این رویه در مباحث علمی نتیجه بخش خواهد بود ضمن اینکه آثار آن را در غرب کارون نیز شاهد بوده ایم.

وزیر نفت با بیان اینکه صورت خشن فقر و بی عدالتی جهت ما مساله درست می کند، یادآور شد: چنان که در یک منطقه فاصله طبقاتی زیاد باشد جهت ما مساله ایجاد می کند بنابراین باید به این مسایل هم به خاطر مسایل انسانی و هم از نظر اداره کم هزینه و اقتصادی بودن پروژه ها به ما کمک می کند .

اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می‌خوریم / زنگنه

وی با تاکید بر اینکه باید محیط اطراف هم زیستی مسالمت امیزی داشته باشیم گفت: باید از روز اول تعریف یک طرح مسایل اجتماعی نیز دیده و مطالعه شود و با توجه به اینکه امروز ارتباط خوبی نیز با دانشگاه ها داریم باید به این مسایل توجه شود .

زنگنه با بیان اینکه ما جهت زدودن صورت فقر در دو منطقه عملیاتی غرب کارون و پارس جنوبی طبق مطالعاتی که داشته ایم دو برنامه پنج ساله طراحی کرده ایم، تصریح کرد: این برنامه ها با تامین منابع مالی که خواهیم داشت به مرور اجرا خواهد شد و به این ترتیب سه درصد ارزش طرح ها صرف مسایل سی اس آر می شود یعنی اگر 20 میلیارد دلار طرح داشته باشیم ششصد میلیون دلار جهت مباحث مربوط به مسایل اجتماعی هزینه خواهد شد و این رقم بودجه غیر از پول هایی که جهت اجرای طرح هزینه می شود و فقط جهت کم کردن فاصله ها و توانمندسازی مردم است که البته غیر از تاثیری که بر اشتغالزایی دارد.

در بحث قرارداد با توتال محرمانه‌گی مطرح نیست بلکه آنچه بعضی را دلواپس می‌کند اقتصاد سیاسی و آثار آن در ساختار اجتماعی و روابط بین‌الملل است.

وی با بیان اینکه توانمند سازی جوامع محلی جهت سرپا ایستادن مردم مساله مهمی است یادآور شد: البته ما به طور مستقیم خودمان درگیر این مسایل نمی کنیم کار را خود آنها انجام می دهند و ما فقط در این رابطه کمک می کنیم که نتیجه آن نیز اصلاح اوضاع زندگی مردم است.

زنگنه ادامه داد: ما همچنین تلاش می کنیم که مردم به این نتیجه برسند که هرچه زیاد طرح اجرا شود جهت اصلاح زندگی آنها آثار بهتری دارد البته هزینه مطالعات را نیز نباید فراموش کنیم و باید قبول کنیم که باید از مشاورین استفاده کنیم.

اقتصادسیاسی همان چیزی است که امروز بابت آن کتک می‌خوریم / زنگنه

وی با تاکید بر اینکه توجه به مسوولیت های اجتماعی امر واجب و مورد نیاز مدیریتی است یادآور شد : ما بای از تجربه ها استفاده کرده و به غنای این تفکر و دانش بیافزایم و از این مسیر و ارتباط عمیق با مردم رضایت آنها را جلب کنیم.

زنگنه به وقت انتخابات نیز اشاره و اظهار داشت: درانتخابات حرف های زیادی زده شد در هر صورت در تمامی انتخابات ها هرچیز کیفی به کمی تبدیل می شود یعنی آنچه مهم است فقط رای است.

وی ادامه داد: در سکوهای نفتی 99 درصد پرسنل در عسلویه و نخل تقی 87 درصد در پتروشیمی ها 85 درصد پالایشگاه ها 86 درصد و در تمامی شهرهای نفتی خوزستان به نسبت شهرهای غیر نفتی اکثریت مردم به روحانی رای دادند و این آراء نشان می دهد که عملکرد نفت باعث دلزدگی مردم نشده هست. البته یک مورد بود که رای دکتر روحانی نسبت به رقیب کمتر بود ه که حل مسایل اجتماعی این عنوان نیز قابل حل خواهد بود.

وزیر نفت در آخر تاکید کرد: واکنش‌ها درست علاقه مندی مردم را به نظام زیاد کردن داده و به این ترتیب کارها بهتر انجام می شود و ما نیز بهتر می توانیم در جهت مسوولیت های مهم حرکت کنیم.

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs