چه موقع ، چه زمانی ، کِی میلیون دادگاه

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: میلیون دادگاه رونالدو اسپانیا رونالدو رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار اعلام شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار، بررسی نحوه تامین سبد معیشت کارگران و راه‌های حمایت از تولیدکنندگان را در اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار عنوان کرد.&nbsp

اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار اعلام شد

اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار اعلام شد

عبارات مهم : دستمزد

نماینده کارگران در شورای عالی کار، بررسی نحوه تامین سبد معیشت کارگران و راه های حمایت از تولیدکنندگان را در اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار عنوان کرد.

علی خدایی در گفت وگو با ایسنا، راجع به آخرین اوضاع بررسی سبد معیشت کارگران در شورای عالی کار اظهار کرد: کارگروه دستمزد فعالیت خود را دنبال می کند و چگونگی تامین سبد معیشت خانوارها را مدنظر دارد.

اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار اعلام شد

وی ادامه داد: کارفرماها نظرشان این است که بخشی از هزینه های سبد معیشت را دولت برعهده بگیرد. از آنجایی که دولت در مناسبات مزدی ما خود به عنوان کارفرما مطرح هست، موضع ما به عنوان نمایندگان گروه کارگری با توجه به اینکه با دو کارفرمای بزرگ و کوچک در حال مذاکره هستیم، تامین سبد معیشت است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار افزود: طبعا هر کدام از دو شریک اجتماعی ما بخشی از این هزینه ها را برعهده بگیرند هیچ تفاوتی نمی کند، خواسته ما این است که دولت از تولیدکنندگان حمایت کند و این حمایت را در قالب های متفاوت از جمله بخشودگی مالیاتی نشان بدهد تا دستمزد به اندازه ارزش واقعی خود زیاد کردن یابد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار، بررسی نحوه تامین سبد معیشت کارگران و راه‌های حمایت از تولیدکنندگان را در اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار عنوان کرد.&nbsp

خدایی راجع به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی که سال گذشته به عنوان رقم سبد هزینه ماهانه خانوارهای کارگری در شورای عالی کار پذیرفته شد، گفت: انتظار نداریم که از طریق یک روش غیرمنطقی به این عدد برسیم چون وارد کردن شوک در بازار فعلی بدون فراهم کردن مقدمات می تواند نتیجه معکوس بدهد و بخشی از کارگران شغل خود را از دست بدهند.

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: درصددیم تا یک سیر منطقی را دنبال کنیم و نخستین هدفمان این است که در مرحله اول و در شرایط فعلی به هیچ وجه کم کردن قدرت خرید نداشته باشیم و زیاد کردن دستمزد به نحوی باشد که کلیه هزینه های ریالی تحمیل شده است امسال را پوشش بدهد و در مرحله دوم به توافق سر برنامه ای برسیم که طی چند سال فاصله عمیقی که بین دستمزد و هزینه های سبد معیشت ایجاد شده است از بین برود و شروع این کار از امسال باشد تا بخشی از هزینه ها را امسال و بخشی دیگر را طی سالهای آینده جبران کنیم و به تعریف مشخصی از حداقل های قانونی زندگی کارگران برسیم.

واژه های کلیدی: دستمزد | کارگران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs