چه موقع ، چه زمانی ، کِی میلیون دادگاه

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: میلیون دادگاه رونالدو اسپانیا رونالدو رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی طبق یک نظرسنجی15درصد آنها دنبال ازدواج سفید هستند ، آیا جوانها زندگی مجردی را گزینش می کنند؟

جوان هایی که زندگی مجردی را گزینش می کنند دو دسته هستند. آن ها که با وجود داشتن خانواده ترجیح ارزش این است که به تنهایی منزل ای اجاره کنند و زندگی مستقل را تجرب

طبق یک نظرسنجی15درصد آنها دنبال ازدواج سفید هستند ، آیا جوانها زندگی مجردی را گزینش می کنند؟

آیا جوانها زندگی مجردی را گزینش می کنند؟/طبق یک نظرسنجی15درصد آنها دنبال ازدواج سفید هستند

عبارات مهم : زندگی

جوان هایی که زندگی مجردی را گزینش می کنند دو دسته هستند. آن ها که با وجود داشتن خانواده ترجیح ارزش این است که به تنهایی منزل ای اجاره کنند و زندگی مستقل را تجربه کنند و دسته دوم هم کسانی که اجبار آن ها را وادار به تنها زندگی کردن ؛ کرده هست. دانشجوها، جوانانی که به دنبال کار به شهرها آمده اند و یا آن ها که از همسر جدا شده است اند و ناچارند تنها زندگی کنند.

خراسان نوشت:مجید ابهری، استاد دانشگاه، آسیب شناس وعضو مرکز نخبگان تشخیص مصلحت نظام هست. او از آمار 22 درصدی جوان هایی می گوید که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند آن هم در حالی که خانواده آن ها در همان شهر هستند.

طبق یک نظرسنجی15درصد آنها دنبال ازدواج سفید هستند ، آیا جوانها زندگی مجردی را گزینش می کنند؟

ابهری از پژوهشی که روی عنوان زندگی مجردی انجام داده شده است و علت گزینش زندگی مجردی به وسیله این دسته از جوانان می گوید:« هنگامی که از 1640 دختر و پسری که مجردی زندگی می کردند علت جدا زندگی کردنشان پرسش شد، 80 درصد آن ها توافق اخلاقی نداشتن با خانواده و محدود بودن رفت و آمد با دوستان را بیان کردند. بعد از آن هم طلاق ، جدایی از همسر و نبود میل به به بازگشت به خانواده بعد از زندگی مستقل و توانایی مالی قابل توجه، دوست نداشتن محل زندگی والدین ازنظر جغرافیایی از دلایل دیگر این جوان ها بود.

البته 15 درصد پسرانی که زندگی مجردی را گزینش کرده بودند زندگی با جنس مخالف را علت گزینش خود بیان کردند به عبارتی همان ماجرای ازدواج سفید که از پنج سال پیش راجع به آن و آسیب های این نوع ازدواج در رسانه ها هشدار دادم آیا که تحقیقات نشان داده ازدواج سفید موجب کم کردن آمار ازدواج و زیاد کردن شلختگی فرهنگی است.

جوان هایی که زندگی مجردی را گزینش می کنند دو دسته هستند. آن ها که با وجود داشتن خانواده ترجیح ارزش این است که به تنهایی منزل ای اجاره کنند و زندگی مستقل را تجرب

ابهری همچنین از علت زندگی مجردی جوان هایی که خانواده آن ها در شهرهای دیگر زندگی می کنند می گوید و این که این افراد ، اشتغال ، ادامه تحصیل، علاقه نداشتن به بازگشت به زادگاه خود به علت محدودیت امکانات تحصیلی ، آموزشی و تفریحی و دارا بودن امکانات زیاد در کلان شهرها را علت برگزیدن زندگی مجردی و دوری از خانواده بیان کرده اند.

این آسیب شناس اجتماعی همچنین خاطرنشان می کند: حدود 70 درصد از افراد مورد پژوهش پسر و 30 درصد دختر بودند و این جامعه آماری از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و رشت گزینش شدند که به ترتیب مقام های اول تا پنجم را در مورد گزینش زندگی مجردی به وسیله جوانان به خود تخصیص داده شده است دادند.

واژه های کلیدی: زندگی | ازدواج | شهرهای | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs